Университетът
Над 100 учени от страната и чужбина в МАТТЕХ 2018

Над 100 учени от страната и чужбина ще вземат участие в научна конференция МАТТЕХ 2018, която стартира утре (25 октомври) в Шуменския университет “Епископ Константин Преславски”. Организатори са Факултетът по математика и информатика и Факултетът по технически науки.
Седем лектори от университети и научни организации от САЩ, Полша, Румъния, Португалия, Турция, Русия и Украйна ще изнесат пленарни и ключови доклади по време на конференцията.
Официалното откриване е утре в 9:30 часа в Аулата на Университета, а на 26 октомври в зала С 5 в Корпус С от 9:00 до 9:30 часа доц. д-р Вежди Хасанов и проф. д-р Христомир Христов ще представят проект УНИТе и мястото на Шуменския университет в него.
Участниците в конференцията ще работят в девет секции: Математика и физика, Компютърна информатика и компютърни информационни технологии, Комуникационна и компютърна техника и технологии, Информационни, технически и икономически проблеми на системите за сигурност, Геоматика (Геодезия, Фотограметрия и Картография), Общо инженерство и технически системи, Обучението по математика и информатика, Икономика и управление, Студентска секция.
Конференцията е частично финансово подкрепена от Фонд „Научни изследвания“ и Пашабахче България ЕАД, гр. Търговище.