Университетът
Учени дискутират проблеми при преподаването на руски език

За поредна година Катедрата по руски език към Шуменския университет “Епископ Константин Преславски” организира Кръгла маса на тема „Иновативни аспекти при преподаването на руския като чужд език”. Форумът ще се проведе на 28 ноември (събота) от 10.00 часа в онлайн-формат чрез платформата Google Meet (линк за присъединяване: meet.google.com/txw-pxfq-szp).
Лектори ще бъдат проф. дпн Дана Казимировна Бартош от Московския държавен педагогически университет в Русия и доц. д-р Наталия Владимировна Мисник от Националния медицински университет в гр. Киев, Украина. Презентацията на проф. дпн Бартош е на тема: „Дискуссия как интерактивная технология в обучении по РКИ“, а на доц. д-р Мисник: „Инновативные образовательные практики в онлайн обучении языку как иностранному“.
Модератор на мероприятието е доц. д-р Милена Палий, специалист по методика на обучението по руски език. След докладите е предвидена дискусия. Участие в Кръглата маса са заявили преподаватели от КРЕ, докторанти, студенти-русисти и учители по руски език от страната и региона. Участниците във форума могат получат и сертификат от Центъра за продължаващо образование към Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“.
UniMedia
Снимка: unsplash.com