Университетът

Димана Захариева седма на Балканиадата по лека атлетика

Димана Захариева завърши успешно първия си многобой на международна сцена, а именно на Балканското първенство за мъже и жени в Белград, Сърбия. Тя се нареди седма в класирането и отбеляза личен резултат.

Димана е четвърти курс в специалност Педагогика на обучението по физическо възпитание в Шуменския университет. Само преди три седмици тя грабна сребро на троен скок, бронзов медал на скок височина и четвърто място на Държавния шампионат за мъже и жени по лека атлетика. А преди това стана първа на Националната универсиада 2021 в дисциплина дълъг скок.

В Балканиадата в Сърбия участваха представители на 20 държави. Състезанието е важно за лекоатлетите, тъй като е последна възможност за покриване на норматив за участие в Олимпиадата в Токио. С българския национален отбор в Белград е и една от най-добрите български лекоатлетки Ивет Лалова-Колио.

*Очаквайте интервю с Димана Захариева веднага след завръщането й в България.

Снимка: Facebook – Димана Захариева