Университетът
„България в Антарктическото семейство”: историите за ,,огън и лед“

На 7 май от 10:30 часа в Ректората, зала 309 ще се състои XXII Практико-приложен семинар „България в Антарктическото семейство”. Организатор е катедра „Журналистика и масови комуникации”, чиито студенти на 23 октомври 2025 г. посетиха научноизследователския кораб и сега с нетърпение очакват обещаните истории от приключенията на екипажа след завръщането от поредната мисия на ледения континент. Специални гости ще са капитан II ранг Радко Муевски, лейтенантите Кристиян Красимиров и Евгени Мичев.

Ако искате да разберете какво е ,,ледена супа“ или как пингвините видяха знамето на ШУ, елате в зала 309 в 10:30 ч. за да станете част от историята на успешната антарктическа експедиция.
Автор на текста: Пресиана Панова, I курс „Българистика и медии”